27.06.2017
Министерот за правда оствари средба со г.Рајнхард Прибе
На состанокот со Рајнхард Прибе беа разменети мислења во врска со прашањата поврзани со правосудството кои се централен дел од таканаречениот ,,Прибе извештај,, .
повеќе
16.06.2017
Министерот за правда Билен Салији се сретна со амбасадорот на Кралството Холандија, Вилем Ваутер Пломп
Министерот Салији истакна дека Министерството за правда е заинтересирана за институционална соработка од областа на правосудството.
повеќе
14.06.2017
Министерот за правда г. Билен Салији, денеска оствари средба со амбасадорот на Франција, г. Кристијан Тимоние
Министерот за правда г. Билен Салији, денеска оствари средба со амбасадорот на Франција, г. Кристијан Тимоние.
повеќе
13.06.2017
Министерот за правда Билен Салији оствари протоколарна средба со амбасадорот на Република Албанија во Република Македонија, г. Фатос Река
Министерот за правда Билен Салији оствари протоколарна средба со амбасадорот на Република Албанија во Република Македонија, г. Фатос Река
повеќе
12.06.2017
Средба на Министерот за правда Билен Салији, со амбасадорот на ЕУ, Самуел Жбогар
Денеска во просториите на Министерството за правда, Министерот за правда г. Билен Салији оствари средба со амбасадорот на ЕУ во Македонија, Самуел Жбогар.
повеќе
12.06.2017
Средба на Министерот за правда г. Билен Салији со амбасадорот, г-ѓа Нина Суомалаинен, Шеф на Мисијата на ОБСЕ во Република Македонија
Министерот за правда на Република Македонија, г. Билен Салији денеска го прими на средба амбасадорот на Мисијата на ОБСЕ во Република Македонија, г-ѓа Нина Суомалаинен.
повеќе
Архива на новости
 
 

(c) Copyright 2005, Ministry of Justice of the Republic of Macedonia, Ul. Jurij Gagarin 15, 1000 Skopje, e-mail: contact@mjustice.gov.mk