Автор
Министерство за правда
+389 (0)2 3116 - 493, +389 (0)2 3116 - 648
E-mail: cabinet@mjustice.gov.mk, publicrelation@mjustice.gov.mk
Скопје
<декември 2022>
повтсрчепесане
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8

Покана за настан

Почитувани

 
Ве известуваме дека Министерството за правда во соработка со Мисијата на ОБСЕ во Скопје на 10 и 11 ноември  во ,,Холидеј ин”ќе организира стручна расправа за предлогот на новиот Кривичен законик. На расправата утре( 10 ноември) во 10 часот ќе обрати министерот за правда Никола Тупанчески.
 
Ве покануваме да го проследите настанот.
 
Агендата за настанот може да ја погледнете ТУКА

Претходна

Тупанчески: Европската пракса покажа дека закон може да биде проверен од Венецијанската комисија и по неговото донесување

Следна

Тупанчески: После 26 години добиваме нов и модерен Кривичен законик со кој ќе се подигне правната сигурност на граѓаните