Автор
Министерство за правда
+389 (0)2 3116 - 493, +389 (0)2 3116 - 648
E-mail: cabinet@mjustice.gov.mk, publicrelation@mjustice.gov.mk
Скопје
<февруари 2023>
повтсрчепесане
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Најава - Тупанчески во дводневна работна посета на Република Хрватска

 Почитувани

 
Ве известуваме дека министерот за правда Никола Тупанчески на 5 и 6 декември ќе престојува во дводневна работна посета на Република Хрватска. За време на посетата Тупанчески ќе оствари билатерална  средба со министерот за правда и администрација на Хрватска, Иван Маленица. Целта на посетата е продлабочување на меѓусебната соработка во областа на правдата и евроинтегративните процеси. Двајцата министри ќе се обратат и на Загребско-скопскиот колоквиум кој ќе се одржи на Правниот  факултет во Загреб.

Претходна

Министерство за правда: Заштедивме 25% електрична енергија во октомври споредено со истиот месец минатата годинa

Следна

Тупанчески-Маленица во Загреб:Хрватска преку своите искуства и идеи ќе го помогне евроинтегративниот процес на нашата држава